PE-1008CM330JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM330JTT
Datasheet:
PE-1008CM330JTT
Description:
FIXED IND 33NH 800MA 180 MOHM
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
50MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Q @ Freq
60 @ 350MHz
Current Rating (Amps)
800mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
33nH
Frequency - Self Resonant
1.8GHz