PE-1008CM271GTT
Manufacturer No:
PE-1008CM271GTT
Datasheet:
PE-1008CM271GTT
Description:
FIXED IND 270NH 500MA 500 MOHM
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Q @ Freq
45 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
500mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
Inductance
270nH
Frequency - Self Resonant
525MHz