PE-1008CM180JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM180JTT
Datasheet:
PE-1008CM180JTT
Description:
FIXED IND 18NH 1A 100 MOHM SMD
Product Attribute
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Q @ Freq
55 @ 500MHz
Current Rating (Amps)
1A
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
18nH
Frequency - Self Resonant
1.85GHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
50MHz