PE-1008CM151GTT
Manufacturer No:
PE-1008CM151GTT
Datasheet:
PE-1008CM151GTT
Description:
FIXED IND 150NH 580MA 160 MOHM
Product Attribute
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Inductance
150nH
Frequency - Self Resonant
625MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Q @ Freq
50 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
580mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)