PE-1008CM121JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM121JTT
Datasheet:
PE-1008CM121JTT
Description:
FIXED IND 120NH 650MA 220 MOHM
Product Attribute
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Q @ Freq
60 @ 350MHz
Current Rating (Amps)
650mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
120nH
Frequency - Self Resonant
825MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25MHz