PE-1008CM120JTT
Manufacturer No:
PE-1008CM120JTT
Datasheet:
PE-1008CM120JTT
Description:
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD
Product Attribute
Q @ Freq
65 @ 500MHz
Current Rating (Amps)
1A
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
12nH
Frequency - Self Resonant
4.1GHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
50MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CM
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max