PE-1008CD680JTT
Manufacturer No:
PE-1008CD680JTT
Datasheet:
PE-1008CD680JTT
Description:
FIXED IND 68NH 1A 70 MOHM SMD
Product Attribute
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CD
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Q @ Freq
65 @ 350MHz
Current Rating (Amps)
1A
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
68nH
Frequency - Self Resonant
1.1GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50MHz