PE-1008CD330JTT
Manufacturer No:
PE-1008CD330JTT
Datasheet:
PE-1008CD330JTT
Description:
FIXED IND 33NH 1A 140 MOHM SMD
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Series
1008CD
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Q @ Freq
60 @ 350MHz
Current Rating (Amps)
1A
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
33nH
Frequency - Self Resonant
1.6GHz