PE-0805CM271JTT
Manufacturer No:
PE-0805CM271JTT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
PE-0805CM271JTT
Description:
FIXED IND 270NH 300MA 900 MOHM
Size / Dimension
0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Series
0805CM
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Q @ Freq
40 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
300mA
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Inductance
270nH
Frequency - Self Resonant
800MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz