PE-0805CM181GTT
Manufacturer No:
PE-0805CM181GTT
Datasheet:
PE-0805CM181GTT
Description:
FIXED IND 180NH 300MA 690 MOHM
Size / Dimension
0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Series
0805CM
DC Resistance (DCR)
690mOhm Max
Q @ Freq
50 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
300mA
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Inductance
180nH
Frequency - Self Resonant
875MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz