PE-0603CD390KTT
Manufacturer No:
PE-0603CD390KTT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE-0603CD390KTT
Description:
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Series
0603CD
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
600mA
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
39nH
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250MHz