PE-0603CD120KTT
Manufacturer No:
PE-0603CD120KTT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE-0603CD120KTT
Description:
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
12nH
Frequency - Self Resonant
4GHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Series
0603CD
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)