PM50RLB120
Manufacturer No:
PM50RLB120
Manufacture:
Powerex, Inc.
Package:
Power Module
Datasheet:
PM50RLB120
Description:
MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 50A
Product Attribute
Type
IGBT
Series
Intellimod™
Current
50A
Voltage
1.2kV
Part Status
Active
Configuration
3 Phase
Package / Case
Power Module
Voltage - Isolation
2500VDC