PSA25L-120
Manufacturer No:
PSA25L-120
Manufacture:
PHIHONG USA
Package:
Datasheet:
PSA25L-120
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 24W
Product Attribute
Size / Dimension
3.60" L x 2.48" W x 1.14" H (91.5mm x 63.0mm x 29.0mm)
Number of Outputs
1
Type
Open Frame
Voltage - Output 1
12V
Series
PSA25L (25W)
Voltage - Output 2
Features
Universal Input
Voltage - Output 3
Approvals
CE, cURus, TUV
Voltage - Output 4
Efficiency
70%
Voltage - Isolation
3kV
Part Status
Obsolete
Minimum Load Required
Yes
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
2A
Power (Watts)
24W
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC