PSA120-240
Manufacturer No:
PSA120-240
Manufacture:
PHIHONG USA
Package:
Datasheet:
PSA120-240
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 80W
Product Attribute
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
5A
Power (Watts)
80W (120W Forced Air)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)
Number of Outputs
1
Type
Open Frame
Voltage - Output 1
24V
Series
PSA120 (120W)
Voltage - Output 2
Features
Universal Input
Voltage - Output 3
Approvals
CE, cURus, TUV
Voltage - Output 4
Efficiency
75%
Voltage - Isolation
3kV