EXB-N8V5R6JX
Manufacturer No:
EXB-N8V5R6JX
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-N8V5R6JX
Description:
RES ARRAY 4 RES 5.6 OHM 0804
Packaging
Digi-Reel®
Resistor-Ratio-Drift
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Resistor Matching Ratio
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
0804
Mounting Type
Surface Mount
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Number of Pins
8
Package / Case
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Power Per Element
31mW