EXB-38V684JV
Manufacturer No:
EXB-38V684JV
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-38V684JV
Description:
RES ARRAY 4 RES 680K OHM 1206
Product Attribute
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
1206
Mounting Type
Surface Mount
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Number of Pins
8
Package / Case
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Power Per Element
62.5mW
Resistance (Ohms)
680k
Series
EXB
Number of Resistors
4
Packaging
Digi-Reel®
Resistor-Ratio-Drift
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C