ERO-S2PHF9090
Manufacturer No:
ERO-S2PHF9090
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERO-S2PHF9090
Description:
RES 909 OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
909 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
Series
ERO
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C