ERD-S2TJ561V
Manufacturer No:
ERD-S2TJ561V
Datasheet:
ERD-S2TJ561V
Description:
RES 560 OHM 1/4W 5% AXIAL
Product Attribute
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-150/ -350ppm/°C
Resistance
560 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C