ERD-S2TJ302V
Manufacturer No:
ERD-S2TJ302V
Datasheet:
ERD-S2TJ302V
Description:
RES 3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-150/ -350ppm/°C
Resistance
3 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)