ERD-S2TJ181V
Manufacturer No:
ERD-S2TJ181V
Datasheet:
ERD-S2TJ181V
Description:
RES 180 OHM 1/4W 5% AXIAL
Product Attribute
Tolerance
±5%
Resistance
180 Ohms
Composition
Carbon Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C