ERD-S2TJ153V
Manufacturer No:
ERD-S2TJ153V
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERD-S2TJ153V
Description:
RES 15K OHM 1/4W 5% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
Series
ERDS2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-150/ -350ppm/°C
Resistance
15 kOhms