ERD-S1TJ432V
Manufacturer No:
ERD-S1TJ432V
Datasheet:
ERD-S1TJ432V
Description:
RES 4.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-150/ -350ppm/°C
Resistance
4.3 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)