ERD-S1TJ243V
Manufacturer No:
ERD-S1TJ243V
Datasheet:
ERD-S1TJ243V
Description:
RES 24K OHM 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-150/ -350ppm/°C
Resistance
24 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)