ERD-S1TJ204V
Manufacturer No:
ERD-S1TJ204V
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERD-S1TJ204V
Description:
RES 200K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attribute
Height - Seated (Max)
Series
ERDS1
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
-150/ -500ppm/°C
Resistance
200 kOhms
Composition
Carbon Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)