ERD-S1TJ1R3V
Manufacturer No:
ERD-S1TJ1R3V
Datasheet:
ERD-S1TJ1R3V
Description:
RES 1.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
1.3 Ohms
Composition
Carbon Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)