ERD-S1TJ1R0V
Manufacturer No:
ERD-S1TJ1R0V
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Axial
Datasheet:
ERD-S1TJ1R0V
Description:
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Series
ERDS1
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Number of Terminations
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
1 Ohms