EEE-HA1V220WR
Manufacturer No:
EEE-HA1V220WR
Datasheet:
EEE-HA1V220WR
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Product Attribute
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Capacitance
22µF
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency
35mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency
59.5mA @ 10kHz
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Radial, Can - SMD
Voltage - Rated
35V
Series
HA
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)