ECQ-E6474KF
Manufacturer No:
ECQ-E6474KF
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Radial
Datasheet:
ECQ-E6474KF
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Product Attribute
Features
Voltage Rating - AC
Packaging
Bulk
Voltage Rating - DC
630V
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Capacitance
0.47µF
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Termination
PC Pins
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Series
ECQ-E(F)
Size / Dimension
1.024" L x 0.366" W (26.00mm x 9.30mm)