OD9225-12HBIP55
Manufacturer No:
OD9225-12HBIP55
Manufacture:
Orion Fans
Package:
Datasheet:
OD9225-12HBIP55
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
In Stock
20 pcs On sales
Series
OD9225
Lifetime @ Temp.
Weight
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Air Flow
Material - Frame
Fan Type
Tubeaxial
Size / Dimension
Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Features
Ingress Protection
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Approvals
cURus, TUV
Current Rating (Amps)
Part Status
Active
Operating Temperature
Termination
2 Wire Leads
Bearing Type
Ball
RPM
Voltage Range
Noise
Static Pressure
Width
25.00mm
Voltage - Rated
12VDC