NSV45025T1G
Manufacturer No:
NSV45025T1G
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
SOD-123
Datasheet:
NSV45025T1G
Description:
IC REG CCR 45V 25MA SOD123
Product Attribute
Current - Output
25mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOD-123
Series
Automotive, AEC-Q101
Accuracy
±15%
Function
Current Regulator
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Sensing Method
High/Low-Side
Voltage - Input
45V