NSR15SDW1T2G
Manufacturer No:
NSR15SDW1T2G
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
NSR15SDW1T2G
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V SC88
Product Attribute
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Diode Configuration
2 Independent
Supplier Device Package
SC-88/SC70-6/SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr
50nA @ 1V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
15V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
680mV @ 10mA
Series
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
30mA (DC)