MSD6100RLRAG
Manufacturer No:
MSD6100RLRAG
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Datasheet:
MSD6100RLRAG
Description:
DIODE ARRAY GP 100V 200MA TO92-3
Product Attribute
Package / Case
Base Part Number
MSD6100
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package
TO-92-3
Reverse Recovery Time (trr)
4ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
5µA @ 100V
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Series
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 135°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1V @ 100mA
Diode Type
Standard
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA (DC)