MBR20H100CTG
Manufacturer No:
MBR20H100CTG
Datasheet:
MBR20H100CTG
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Product Attribute
Package / Case
TO-220-3
Base Part Number
MBR20H100CT
Supplier Device Package
TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C
Series
SWITCHMODE™
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
770mV @ 10A
10A