MBR10H100CT
Manufacturer No:
MBR10H100CT
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
TO-220-3
Datasheet:
MBR10H100CT
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Product Attribute
Supplier Device Package
TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr
3.5µA @ 100V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Series
SWITCHMODE™
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
730mV @ 5A
Packaging
Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A