BYV32-200
Manufacturer No:
BYV32-200
Manufacture:
ON Semiconductor
Package:
TO-220-3
Datasheet:
BYV32-200
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB
Product Attribute
Reverse Recovery Time (trr)
35ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
50µA @ 200V
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200V
Series
SWITCHMODE™
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tube
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.15V @ 20A
Diode Type
Standard
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
8A