74F675ASC
Manufacturer No:
74F675ASC
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
74F675ASC
Description:
IC REGISTER 16BIT SER/PAR 24SOIC
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
74F675
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Number of Elements
1
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Series
74F