74F377SJ
Manufacturer No:
74F377SJ
Package:
20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
74F377SJ
Package / Case
20-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Clock Frequency
130MHz
Base Part Number
74F377
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Series
74F
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Current - Quiescent (Iq)
48mA
Packaging
Tube
Current - Output High, Low
1mA, 20mA
Output Type
Non-Inverted
Max Propagation Delay @ V, Max CL
7ns @ 5V, 50pF