G3VM-401D
Manufacturer No:
G3VM-401D
Manufacture:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Package:
4-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-401D
Description:
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
In Stock
470 pcs On sales
Product Attribute
Termination Style
Gull Wing
Supplier Device Package
4-SMT
Series
G3VM
On-State Resistance (Max)
35 Ohms
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Packaging
Tube
Output Type
AC, DC
Part Status
Active
Load Current
120mA
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD (0.300", 7.62mm)
Voltage - Load
0V ~ 400V
Voltage - Input
1.15VDC