G3VM-351B
Manufacturer No:
G3VM-351B
Manufacture:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Package:
6-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
G3VM-351B
Description:
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
In Stock
730 pcs On sales
Product Attribute
Voltage - Input
1.15VDC
Termination Style
PC Pin
Supplier Device Package
6-DIP
Series
G3VM
On-State Resistance (Max)
50 Ohms
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Packaging
Tube
Output Type
AC, DC
Part Status
Active
Load Current
120mA
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Load
0V ~ 350V