SDV-FH7T AC200/220V
Manufacturer No:
SDV-FH7T AC200/220V
Manufacture:
Omron Automation and Safety
Package:
Datasheet:
SDV-FH7T AC200/220V
Description:
VOLTAGE SENSOR RELAY SHUNT
Product Attribute
Voltage - Supply
200 ~ 220VAC
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Contact Rating @ Voltage
5A @ 220VAC
Type
Voltage Sensing AC/DC
Series
SDV
Circuit
SPDT (1 Form C)
Delay Time
No Delay
Trip Range
10 ~ 300V AC/DC