MSC8144VT800B
Manufacturer No:
MSC8144VT800B
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
783-BBGA, FCBGA
Datasheet:
MSC8144VT800B
Description:
ENCRYPTION PACSUN R2.1 783FCBGA
Series
StarCore
Operating Temperature
0°C ~ 90°C (TJ)
Interface
Ethernet, I²C, SPI, TDM, UART, UTOPIA
Supplier Device Package
783-FCPBGA (29x29)
Packaging
Tray
Clock Rate
800MHz
On-Chip RAM
10.5MB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
783-BBGA, FCBGA
Voltage - Core
1.00V