MSC8144ESVT1000B
Manufacturer No:
MSC8144ESVT1000B
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
783-BBGA, FCBGA
Datasheet:
MSC8144ESVT1000B
Description:
ENCRYPTION PACSUN R2.1 783FCBGA
Product Attribute
Clock Rate
1GHz
On-Chip RAM
10.5MB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
783-BBGA, FCBGA
Voltage - Core
1.00V
Base Part Number
MSC8144
Type
SC3400 Core
Non-Volatile Memory
External
Series
StarCore
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TJ)