MPC880CVR66
Manufacturer No:
MPC880CVR66
Datasheet:
MPC880CVR66
Description:
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Product Attribute
Speed
66MHz
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Series
MPC8xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (2), 10/100Mbps (2)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Voltage - I/O
3.3V