MPC855TCZQ50D4
Manufacturer No:
MPC855TCZQ50D4
Package:
357-BBGA
Datasheet:
MPC855TCZQ50D4
Description:
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Product Attribute
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC855
USB
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Speed
50MHz
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Series
MPC8xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
357-PBGA (25x25)
Voltage - I/O
3.3V