MCIMX6Q6AVT10AE
Manufacturer No:
MCIMX6Q6AVT10AE
Package:
624-FBGA, FCBGA
Datasheet:
MCIMX6Q6AVT10AE
Description:
IC MPU I.MX6D ENHANCED 624FCBGA
In Stock
235 pcs On sales
Speed
1.0GHz
Series
i.MX6Q
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Ethernet
10/100/1000Mbps (1)
Supplier Device Package
624-FCBGA (21x21)
Packaging
Tray
Number of Cores/Bus Width
4 Core, 32-Bit
Part Status
Active
Display & Interface Controllers
Keypad, LCD
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V