MCIMX6D6AVT10ACR
Manufacturer No:
MCIMX6D6AVT10ACR
Datasheet:
MCIMX6D6AVT10ACR
Description:
IC MPU I.MX6D 1.0GHZ 624FCBGA
Product Attribute
Core Processor
ARM® Cortex®-A9
Package / Case
624-FBGA, FCBGA
RAM Controllers
LPDDR2, LVDDR3, DDR3
Base Part Number
MCIMX6
Speed
1.0GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V