MCIMX6D5EYM12AE
Manufacturer No:
MCIMX6D5EYM12AE
Package:
624-LFBGA, FCBGA
Datasheet:
MCIMX6D5EYM12AE
Description:
I.MX6Q ROM PERF ENHAN
Speed
1.2GHz
Series
i.MX6D
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C (TJ)
Ethernet
10/100/1000Mbps (1)
Supplier Device Package
624-FCPBGA (21x21)
Packaging
Tray
Number of Cores/Bus Width
2 Core, 32-Bit
Part Status
Active
Display & Interface Controllers
Keypad, LCD
Voltage - I/O
1.8V, 2.5V, 2.8V, 3.3V