MC68340CAB16E
Manufacturer No:
MC68340CAB16E
Package:
144-BQFP
Datasheet:
MC68340CAB16E
Description:
IC MPU M683XX 16MHZ 144QFP
Product Attribute
Speed
16MHz
Additional Interfaces
USART
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
144-QFP (28x28)
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Voltage - I/O
5.0V