MC68302AG25C
Manufacturer No:
MC68302AG25C
Manufacture:
NXP USA Inc.
Package:
144-LQFP
Datasheet:
MC68302AG25C
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 144LQFP
Product Attribute
Speed
25MHz
Additional Interfaces
GCI, IDL, ISDN, NMSI, PCM, SCPI
Series
M683xx
Graphics Acceleration
No
Ethernet
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Packaging
Tray
Supplier Device Package
144-LQFP (20x20)
Part Status
Not For New Designs
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 8/16-Bit
Voltage - I/O
5.0V